חשיבות בחירת יזם מנוסה בפרויקט תמ"א

פרויקט תמ"א 38 הוא אחד מהצעדים החשובים ביותר שהמדינה לקחה כדי לקדם את שיפור הבטיחות והעמידות של בניינים רבים בישראל, במסגרת התהליך ניתן להרחיב את הבניין ואת הדירות כך שגם היזם שמבצע את השיפוץ וגם הדיירים מרוויחים, אולם הניסיון מראה שלא תמיד מדובר בהליך כל כך פשוט וכי חשיבות בחירת יזם מנוסה בפרויקט תמ"א היא עצומה.

 

חשיבות הניסיון של היזם אדירה

יזם שעשה מספר פרויקטים של תמ"א 38 יידע מה האתגרים שעומדים בפניו ויתכונן אליהם בצורה טובה בהרבה ממי שלא צבר ניסיון מספק בפרויקטים מהסוג הזה. פרויקט תמ"א 38 בניגוד לפרויקט יזמי אחר מכיל אתגרים שאינם בהכרח מקשים על יזמים בפרויקטים רגילים כמו הצורך להתמודד עם דיירים, עם בניינים ישנים במיוחד שעוברים והצורך להתאים את הפרויקט לרשות המקומית.

כיצד לבחור יזם תמ"א 38

 

מה הניסיון של היזם בפרויקטים מסוג זה?

כמעט כל דייר יעיד שהיזם השפיע מאוד על האופן שבו התנהל פרויקט התמ"א, בעוד שחלק גדול מעידים כי היזם לא עמד בכל ההבטחות שסיפק, חלק אחר יעידו כי היזם עמד בכל ההתחייבות שלו וכי הפרויקט בוצע לשביעות רצונם.

לפני שתשכרו את שירותיו של יזם זה או אחר בררו מה ההיסטוריה שלו בתחום ונסו לשוחח עם דייר אחד או שניים באחד מהפרויקטים שהוא לקח על עצמו, בררו האם היזם עומד בלוחות הזמנים עליהם הצהיר, האם עמד בכל ההבטחות שלקח על עצמו ובקשו לשמוע מה ההתרשמות הכללית של הדיירים מהיזם.

ניסיון עבודה באזור

פרויקט תמ"א 38 שונה מעיר לעיר תמא 38 תל אביב שונה לגמרי מתמ"א 38 בחיפה או בירושלים, לכן חשוב לבחור יזם בעל ניסיון לא רק בפרויקטים מסוג זה אלא יזם בעל ניסיון בתמ"א 38 בעיר בה אתם גרים.

כאשר אתם באים לבחור יזם שאלו אותו האם הוא כבר עבד בעברו בעיר שבה אתם גרים, מה הקשיים המיוחדים שהוא צופה ואיך ניתן לגבור עליהם.

תמ

החוסן הכלכלי של היזם

אחד הגורמים הכי חשובים אותם יש לברר לפני פנייה ליזם היא מצבו הכלכלי, דיירים יעידו שיזם אשר פשט את הרגל במהלך הפרויקט יצר עיכוב של חודשים ושנים בהשלמתו, שכן הליך מציאת היזם המחליף לוקחת זמן רב.

גם קשיים כלכליים שלאו דווקא מסתיימים בפשיטת רגל עלולים להביא לעיכובים משמעותיים בהשלמת הפרויקט שכן היזם יצטרך לעכב חלק מהעבודות כדי לעמוד בכלל ההתחייבויות הפיננסיות שלו.

בכל מקרה, חשוב לוודא האם ליזם יש גב כלכלי יציב ולבדוק שהוא יוכל לעמוד בכל ההתחייבות שלקח עצמו ביחס לדיירים וביחס ללוחות הזמנים של הפרויקט.

הליך תמ"א 38 משדרג את החיים של ישראלים רבים שזוכים לצאת מדירה ישנה ולחזור לדירה משופצת גדולה יותר שערכה עולה בצורה משמעותית, כאשר ההליך מבוצע על ידי יזם טוב ובעל ניסיון גם תקופת ההמתנה עוברת בנעימים.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אש
אוכל
יתרונות וחסרונות בשימוש בטאבון גז

אוהבים לבשל, אבל מרגישים שרמת הבישולים שלכם לא תמיד תואמת את הרמה אליה אתם רוצים להגיע? אם התשובה לשאלה הזו היא כן, המאמר הבא במיוחד בשבילכם. כיום רבים הבקיאים בעולם

הזמנה לחתונה ראשית
מדור חתונות
מיתוג והדפסת הזמנות לחתונה

היום המאושר בחייכם מתקרב ואתם שוקלים איזו הזמנה לעצב? באמצעות חברת ברוך שטרן תוכלו לעצב ולהדפיס את ההזמנה היפה ביותר, בהתאמה אישית במיוחד עבורכם. הזמנות לחתונה – אחד הצעדים החשובים

מקום לאירועים
מסיבות ואירועים
4 רעיונות לשדרוג חגיגת יום ההולדת

היום המיוחד בשנה של הקטנטנים שלכם מתקרב בצעדי ענק. מזל טוב! כמו כל הורה אתם רוצים שהילד\ה שלכם ירגיש הכי מיוחד וחשוב שבעולם. אספנו בשבילכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשדרג

כדור כחול
תרופות טבעיות
ויאגרה מוצלחת שכדאי לנסות

יש לך דילמה איך נכון יהיה להתמודד עם הקשיים שלך בתפקוד המיני? לא בטוח באיזו אופציה ניתן לבחור? לא יודע מה יכול לעזור לך כבר אחרי כל מה שניסית? אם