האם יש הבדל בין שיפוץ דירה בתל אביב לירושלים

ביצוע שיפוץ דירה בירושלים או בתל אביב, בבית מגורים או בדירה, הוא אחד התהליכים שכל משפחה עוברת לפחות פעם אחת בכמה שנים. שיפוץ הבית הוא פונקציה של הדרישות, הצרכים והאפשרויות הפיננסיות של המשפחה.

בדרך כלל, ניתן לומר שהשיקולים בעת קבלת ההחלטה על שיפוצים, דומים למדיי בכל מקום בעולם בכלל ובישראל בפרט. עם זאת, לעיתים מזומנות ייתכנו הבדלים באופי העבודה או בצרכים, שהם בעיקר תוצאה של המיקום.

בשורות הבאות נבחן את ההבדלים באופי השיפוצים באזור תל אביב, לעומת האופי שלהם בירושלים וסביבותיה, ונשיב לשאלה האם יש הבדל בין שיפוץ דירה בירושלים לתל אביב, מדובר כמובן על אותה דירה.

שיפוץ דירה בירושלים

שיפוץ דירה בירושלים – מה זה אומר

עריכת שיפוצים בדירה כוללים כמה רמות אפשריות של עבודה. הרמה הנמוכה בותר הינה ביצוע תיקונים קלים, החלפה חלקית של צנרת החשמן או המים וכן תיקוני טיח וצבע בקירות. הרמה הבאה היא ביצוע של קבלני שיפוצים יסודיים יותר, הכוללים החלפת צנרת, טיפול יסודי במערכת החשמל והמיזוג בבית ותיקונים יסודיים בקירות, כולל טיפול ברטיבות או בסדקים, אם יש כאלה.

הרמה הגבוהה ביותר של שיפוצים הינה טיפול בחלקים יסודיים בבית, כולל החלפת מרצפות, שבירת קירות, איטום מרתף, בניית קירות חדשים ובאופן כלל עריכת שינויים במבנה החללים הפנימיים בבית. מהבחינה הזאת, אין שינוי מהותי בין  שיפוץ דירה בתל אביב לשיפוץ דירה בירושלים. זאת, במוכן, אם לא לוקחים בחשבון את ההסקה המרכזית או מערכת החימום העוברת מתחת לרצפת הבית, הקיימת בבתים רבים בירושלים בעיקר.

שיפוץ דירה בירושלים ובתל אביב – כל ההבדלים

ההבדל העיקרי בין תל אביב וירושלים, טמון בעיקר במזג האוויר, ובלחות היחסית השונה באופן מהותי בין שתי הערים. בתל אביב, שבה הלחות היחסית היא גבוהה, ההשפעה שלה על המערכות השונות בבתים היא ניכרת. קירות חיצוניים הם פגיעים יותר בתל אביב מאשר בירושלים, ובעיקר באזורים הסמוכים לחוף הים. גם מערכות אינסטלציה וחשמל דורשות טיפולים תכופים יותר, בגלל השפעת הלחות.

מנגד, מזג האוויר בירושלים הוא יבש בעונת הקיץ, אבל מנגד מידות החום עלולות לרדת מאד בעונת  הסתיו והחורף. הדבר ממזער אמנם את הפגיעה במערכות שונות, כגון צנרת וחשמל, אבל מנגד מחייב הקפדה יתרה על הבידוד ועל האיטום בקירות, בדלתות ובחלונות. זאת, במטרה מלנוע חדירה של קור ורוחות פרצים לבית במהלך עונת החורף הקרה. בנוסף, קימת החובה לטפל במערכות החימום התת קרקעיות,ולוודא שהן יעמדו במשימתן בחורף הקר.

באופן כללי, לא ניתן לעמוד על הבדלים מהותיים בתהליך השיפוצים בין שתי הערים החשובות ביותר בישראל. זיהוי הצרכים, הוא השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך.

בשלב הבא בתהליך שיפוצים בירושלים או בתל אביב, מתבצעת קביעת סדרי העדיפויות לביצוע השיפוצים. זאת, בהתאם למגבלות תקציב מצד אחד ולהעדפות של בעלי הנכס מצד שני. בשלב הבא מתבצעת בחירת בעלי המקצוע הנכונים ובסיום התהליך, צריכה עבודת השיפוצים להתבצע על הצד הטוב ביותר.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סתימה בכיור
כללי
פתיחת סתימה בכיור

סתימה בכיור היא תמיד אירוע מעצבן: היא אף פעם לא מגיעה בתזמון הנכון ולהתמודד איתה יכול להיות בלגן אחד שלם, מה גם שמדובר על התעסקות לא נעימה בכלל עם ריח

איסור לעשן
בריאות
כיצד מיוצר סם הנייס גיי?

סם הנייס גיי הוא סם מסוכן ביותר אשר עלול לגרום לתופעות לוואי קשות ביותר, ולעיתים אף למוות. כיצד הוא מיוצר ומדוע מדובר באחד מסוגי הסמים החמורים ביותר שידעה האנושות –

חדר בעיצוב מיוחד
אחסון וציוד
טיפים לבחירת מיטה לחדר השינה

מיטה נוחה שעונה על צרכינו מספקת שינה נכונה נטולות חוסר נוחות וכאבים. למיטה יש חלק אינטגרלי ומשמעותי בחיינו, זאת כיוון שאדם שנהנה ממיטה שעונה על צרכיו ישן כראוי, צולח משימות