עיקרים לנהיגה בטוחה בחורף

גם אם הנכם מבוטחים בביטוח המקיף הטוב ביותר שיש, לא בהכרח תוכלו להיות מוגנים מפני הסכנות האורבות בימים גשומים וסוערים. אם כך, מה ניתן לעשות כדי לעבור את החורף באופן בטוח? את התשובות לכך תוכלו לקבל בהמשך המאמר.

הגשם הראשון נחשב לחלק במיוחד, שכן, הוא סופג אליו את כל האבק שנמצא על הכביש ולפיכך, הוא נחשב למסוכן יותר ביחס לשאר הגשמים שיורדים בעונת החורף. הגשם הראשון עשוי להשפיע על צמיגים, במהלך הנסיעה בכביש ובפרט, כשמדובר בצמיגים ישנים או שחוקים, בעלי אחיזה נמוכה בכביש. מעבר לכך, ישנם סיכונים נוספים שעשויים לארוב לנהגים, במהלך נסיעתם בחורף, כגון: הצטברות של אדים על השמשה הקדמית, שעשויים להגביל עבורם את מרחב הראייה.

 

איך לנהוג באופן בטיחותי?

על מנת לנהוג בבטחה, במהלך החורף, לפניכם רשימה של כמה טיפים חיוניים, שבאמצעותם, תוכלו לנהוג באופן בטוח יותר במהלך עונת החורף:

  • תוכלו לעבור השתלמות במגרש החלקה, אשר מכשירה נהגים להתמודד בזמן נסיעה על כביש רטוב.
  • ההמלצה היא לנהוג בזמן שהגשם פוסק ולהימנע ככל הניתן מנסיעה בזמן שיורדים גשמים.
  • אם אתם נוסעים בזמן שיורד גשם, כדאי לנסוע במהירות נמוכה ובפרט, כאשר הראות הינה לקויה ומוגבלת.
  • דאגו להדליק את החימום ברכבכם בכדי לפזר את האדים שעל השמשות
  • הדליקו אורות ברכבכם, גם במהלך שעות היום
  • במהלך נסיעה כשיורד גשם חזק או כשסוער בחוץ, דאגו לשמור על שקט ברכבכם, על מנת שתהיו קשובים למזג האוויר שבחוץ
  • יש לבדוק שהרכב תקין. כדאי לקחת את רכבכם למוסך, בטרם יתחיל החורף, על מנת לוודא כי החלקים השונים בו, כגון: בלמים ומגבים הינם תקינים ופועלים כראוי.
  • כדאי לדאוג להתקין ברכב מערכת ABS שיכולה למנוע החלקות בכביש
  • מבחינת ביטוח לרכב, כדאי לדאוג לביטוח מקיף שכולל כיסויים חיוניים, כגון: שירותי גריגה, במידה ורכבכם יתקע בכביש, במהלך יום גשום וסוער וכד'.
  • וודאו שהחלקים השונים שברכבכם הינם תקינים ופועלים טוב. לדוגמא: בצעו בדיקה למגבים, לאורות ולבלמים שברכבכם, על מנת לוודא כי הנהיגה בו בטיחותית.

 

מה ניתן לעשות במצב של תאונת דרכים?

תאונות דרכים שונות עשויות להתרחש במהלך נסיעה בכבישים ויש לקחת בחשבון כי במצבים מסוימים, הן עשויות גם להסתיים עם נפגעים.

אם למרות שנסעתם בכביש באופן בטיחותי ואחראי, מצאתם את עצמכם מעורבים בתאונת דרכים, בין אם התרחשה באשמתכם ובין אם לא, כדאי שתפנו לעורך דין תאונות דרכים, שידריך אתכם לגבי זכויותיכם.

 

לסיכום

זהירותם של נהגים, במהלך נסיעה בכביש, הינה חשובה וחיונית מאוד עבור נסיעה בטוחה בימי החורף הגשומים. אולם, גם למצבו של הרכב ישנה השפעה לא מעטה על בטיחות הנסיעה ולפיכך, על כל נהג לשמור על כלי זהירות בכביש וכן, לוודא כי רכבו במצב תקין בכדי לדאוג לנסיעה בטוחה ומוגנת במהלך ימי החורף הגשומים.

WINTER

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כיצד ניתן לתקן רטיבות בסלון

סיימתם יום עבודה והגעתם הביתה, רק בכדי לגלות נזילות בבית, או אולי רטיבות. מה עושים ולמי קוראים? בואו נדבר על נזילות מים בבית, פתרונות חימום ומה שביניהם. האם חובה לקרוא

ילד קורא מהתנך
חוק ועורך דין
המקור הראשון ללשון הרע בהיסטוריה היהודית

בספר ויקרא, פרק י"ט, פסוק ט"ז כתוב: "לֹא תֵלֵךְ רָכִיל בְּעַמֶּיךָ". זהו האזכור הראשון בתורה, המתייחס לתחום לשון הרע, אך בתנ"ך מופיעים אזכורים נוספים, חלקם מפורשים יותר, חז"ל התייחסו בהרחבה