הליך גירושין הוא הליך מורכב משתי בחינות. מצד אחד מדובר על הליך משפטי סבוך, וחשוב להתכונן אליו מהצד הזה. מנגד, לכל הליך גירושין נלווה גם צד רגשי, לאור העובדה שמדובר במקרים רבים על התפרקותו של חלום משותף. אחד החלקים המרכזיים בהליך הגירושין הוא הסדרה של עתיד הילדים המשותפים, כאשר לתשלומי המזונות יש תפקיד חשוב בעניין הזה.

 

תשלומי מזונות

עוד לפני שניכנס לפרטים המשפטיים, חשוב להבין ברמה העקרונית מהם תשלומי מזונות. בעבר, הגבר היה המפרנס העיקרי, והייתה סכנה שבמקרה של גירושין רמת החיים של האישה והילדים תיפגע בצורה משמעותית לאור העובדה שההכנסה המרכזית שלהם איננה. תשלומי המזונות חייבו את הגבר לשאת בהוצאות גידול הילדים גם אם האישה היא זו שמגבלת אותם בפועל.

כל המידע על מזונות אישה מחכה לכם באתר, אבל לפני שאתם נכנסים יש כמה דברים שחשוב להבין ביחס לקביעת גובה התשלום. בעידן המודרני שבו נשים עובדות ולא תמיד הילדים עוברים לחזקת האם במקרה של גירושין התשלומים הללו עברו רפורמה מסוימת וכדאי להכיר אותה.

 

סוג המשמורת

הנתון הראשון שנלקח בחשבון כאשר בית המשפט בא לקבוע את גובה המזונות הוא סוג המשמורת. ככל שלאישה יש אחוז גבוה יותר מבחינת הזמן עם הילדים כך גובה התשלום יהיה גבוה יותר, לאור העובדה שהגבר נושא פחות בעול הגידול שלהם. מנגד, זוגות שבהם יש משמורת משותפת או לפחות משהו שקרוב לזה יהיו במצב שבו תשלומי המזונות נמוכים יותר.

הסיבה לכך היא שהגבר נושא בעול הגידול וההוצאות הכלכליות שנופלות עליו לא שונות באופן מהותי מאלו של האישה. במידה וההכנסה של אחד מבני הזוג נמוכה בצורה משמעותית, בית המשפט יכול להתחשב בזה כאשר הוא קובע את סוג המשמורת.

 

גובה ההכנסה

הנתון השני שנבדק הוא כמובן גובה ההכנסה. גם לאחר תשלום המזונות הגבר אמור להישאר עם כסף שמספיק לו כדי לחיות בכבוד, כך שגבר עם הכנסה נמוכה לא ישלם תשלומי מזונות זהים לאלו שמשלם גבר עם הכנסה גבוהה יותר, גם אם שניהם מחזיקים באותו סוג משמורת.

 

בחירת עורך דין מנוסה

כמו בכל תחום משפטי, גם קביעת גובה המזונות היא דבר שלא תמיד ברור כיצד בית המשפט יכריע בו. גם אם ברור לך מה גובה התשלום שאת אמורה לקבל, אל תניחי שגם בית המשפט יחשוב ככה. הדרך היחידה להבטיח שהטענות שלך יתקבלו בבית המשפט זה לקבל שירות של עורך דין מומחה בדיני משפחה שיגרום לבית המשפט לקבל את הצד שלך.

 

לסיכום

אחד הקשיים הכי גדולים לאחר גירושין הוא להחזיק את הבית מבחינה כלכלית. כדי למנוע מצב שבו האם שמגדלת את הילדים לא מצליחה לעמוד בזה מבחינה כלכלית, מוטלת על הגבר חובה לשלם מזונות. גובה התשלום נקבע בבית משפט בהתאם לגובה ההכנסה וסוג המשמורת.

מְזוֹנוֹת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *