החזרי מס לשכירים – על מה ולמה?

לעיתים מנוכה משכרו של העובד השכיר מס הכנסה בסכום גבוה יותר ממה שעליו לשלם על פי חוק. הסיבה לכך היא שחישוב המס לא נעשה במדויק ולא הובאו כל הנתונים שמשפיעים על חישוב המס.

מס הכנסה מחושב לפי הכנסה שנתית אך אם זאת הוא מנוכה מהמשכורת של השכיר מדי חודש. הסכומים החודשיים מחושבים לפי חישוב מוערך של ההכנסה השנתית ולכן הרבה פעמים נוצר פער בין הסכום המדויק שעל העובד השכיר לשלם על פי חוק לסכום שהוא חויב בו בפועל.

במצבים כאלו הרבה פעמים הפער הוא לטובת השכיר, כלומר השכיר שילם יותר ממה שהוא היה חייב לפי חוק ולכן מגיע לו החזר מס.

 

מי זכאי להחזר מס?

החזרי מס בעצם מגיעים לכל שכיר ששילם מס הכנסה גבוה יותר ממה שהוא מחויב לפי החוק.

הרבה עובדים שכירים זכאים להחזרי מס והם כלל לא יודעים על כך. הסיבה לכך היא שהרבה עובדים שכירים זכאים להקלות בהחזרי המס שהם כלל לא מודעים להן.

הקלות בתשלום המס יכולות להינתן מתוקף סיבות שונות כמו מצב משפחתי, רמת השכלה או מצב רפואי. כמו כן, יש הטבות מס שונות הניתנות לאוכלוסיות שונות, כמו מיקום מגורים, נשים בחופשת לידה, עובדים שנת שבתון וכו'.

הרבה פעמים חישוב המס לא נעשה כראוי בגלל שהעובד השכיר עובד במספר עבודות ולא ערך תיאום מס.

 

האם בכלל משתלם להגיש בקשה להחזרי מס?

מתוך קבוצת העובדים השכירים הזכאים להחזר מס, הרבה מאלו שמודעים לכך כלל לא טורחים להגיש בקשה להחזר מס.

הסיבה העיקרית לכך היא בגלל חוסר רצון להתעסק בבירוקרטיה הכרוכה בכך. מס הכנסה לא עושה צעדים לקראת אלו שמנסים לקבל החזר מס כי אין לו שום אינטרס לכך ולכן הרבה פעמים התהליך יכול להיות מייגע ולהתארך מעבר לצפוי. אך בסופו של דבר בקשת החזר מס יכולה להשיג לכם החזר כספי בשווי אלפי שקלים שחבל לפספס.

 

תהליך מימוש הזכות להחזר מס

תהליך הבקשה להחזר מס לא חייב להיות מייגע. אתם יכולים לעשות אותו אפילו מבלי לצאת מהבית.

אתר https://www.money-back.co.il מציע לכם שירותי אונליין להגשת בקשת החזר מס. האתר מאפשר לכם להעלות את כל המסמכים והטפסים הנחוצים לצורך הגשת בקשת החזר מס. רואי החשבון העובדים שם יעברו על המסמכים שהעליתם ויראו אם אתם אכן זכאים להחזר מס, במידה וכן הם ישלימו עבורכם את תהליך הבקשה ויעבירו את המסמכים למס הכנסה.

 

כל מה שתצטרכו לעשות הוא לחכות שהכסף ייכנס לחשבון הבנק שלכם

לסיכום, הרבה עובדים שכירים זכאים להחזרי מס שהם כלל לא יודעים עליהם. החזרי המס יכולים להגיע לסכומים נכבדים כך שמומלץ מאוד לנסות להגיש בקשה להחזר מס אם אתם זכאים. בנוסף, היום ניתן להגיש בקשה להחזר מס בצורה פשוטה ומהירה דרך האינטרנט באתר: https://taxes-refund.co.il.

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עיצוב אישי
מדור עסקים
מה עדיף לוגו נקי או מקושקש

ברמה הכי בסיסית, סמלי לוגו הם סמלים המורכבים מטקסט ו/או תמונות העוזרים לנו לזהות מותגים שאנחנו אוהבים. לוגו יכול להיות הרבה יותר טוב מזה, לוגו טוב הוא אבן הפינה של

סטטיסטיקה בעסק
כללי
סקרים

על מנת לקבל תמונת מצב מיטבית בנוגע לטיב השירות ורמת שביעות הרצון, בעלי עסקים רבים מעוניינים לערוך סקרים. כיצד זה מתבצע ומדוע זה חשוב? להלן הפרטים שכל בעל עסק חייב

טופס
חוק ועורך דין
חמשת השלבים שבין חקירה פרטית לגירושין

חקירות פרטיות הן בדרך כלל שלב מאוחר יחסית בחשדות כלפי בן או בת הזוג, שבמסגרתן מבקשים בני הזוג לאמת או להפריך את חששותיהם כדי שיוכלו לקבל החלטה נבונה לגבי המשך