אומרים שהילדים של היום הם ״דור המסכים״, אבל אולי זה פשוט כי הם עוד לא מצאו את הספר הנכון. ספרים יכולים לעזור לילדים לפתח את הדמיון שלהם ולהיסחף לתוך סיפורי הרפתקאות נפלאות שילמדו אותם דבר או שניים על עצמם ועל העולם. רוצים לקבל כמה המלצות לספרים שיוכלו לעשות ממש את זה? בחרנו לכם 5 ספרים מומלצים ואהובים במיוחד.

 

צ׳רלי בממלכת השוקולד

הספר העל זמני הזה של רואלד דאל הוא יצירה ספרותית מענגת ומתוקה שעוקבת אחרי צ׳רלי, ילד עני שזוכה בכרטיס זהב ומגיע למפעל השוקולד המטורלל של ווילי וונקה. ביחד עם ילדים נוספים הוא עובר הרפתקה שהוא יזכור לנצח. כל זה קורה בתוך עולם צבעוני שמלא בקסם וימלא את הילד שלכם גם בתאבון להרפתקה וגם בתאבון אמיתי. לרכישה חפשו את צ'רלי בממלכת השוקולד סיפור פשוט נפלא – גם אתם תיהנו.

צ׳רלי בממלכת השוקולד

מטילדה

עוד ספר של רואלד דאל לרשימה, הפעם עם גיבורה ילדה בשם מטילדה. מטילדה היא ילדה מיוחדת לה יש כוחות טלקניזיס. היא נתונה למרותם של המבוגרים הבלתי נסבלים מסביבה אבל מצליחה לנצח עם החוכמה הרבה שלה והיכולות המיוחדות שהיא למדה שיש לה. הספר הוא לא רק סיפור שובה לב- אלא אחד עם מוסר השכל על התמודדות של ידע ואומץ אל מול אי צדק, ועל אימוץ הייחודיות של כל ילד וילד.

 

הנסיך הקטן

אחת הקלאסיות הגדולות ביותר של ספרות הילדים שמהדהדת עם קוראים שנים קדימה אל תוך שנות בגרותם ואחרי. מדובר בסיפור שעובד גם ברובד העלילתי המקורי שמטייל בין פלנטות ועולמות וגם ברובד הפילוסופי שלו שמשאיר אתכם לחשוב. עם סיפורים על אהבה, חברות וכוח הדמיון, הילדים יצליחו לראות את העולם שלהם עצמם בצורה פלאית יותר ולהעריך את מערכות היחסים שבחייהם.

 

אמיל והבלשים

איזה ילד לא חלם להצטרף לחבורת בלשים ולחקור תעלומות? בספר הנפלא הזה של אריך קסטנר אנו עוקבים אחר אמיל שבעזרת קבוצה של ילדים אמיצים יוצא למשימה לתפיסתו של גנב ערמומי. הסיפור לא רק מותח ומשאיר את הילדים עם הספר בידיים לשעות ארוכות- הוא גם מעודד עבודת צוות ופיתוח חוסן מול אתגרים וקשיים. מדובר בקלאסיקה אהובה בכל רחבי העולם.

 

הארי פוטר ואבן החכמים

ונסיים עם הספר הראשון בסדרת הספרים שלא צריכה שנציג אותה. ״אבן החכמים״ עוקב אחר השנה הראשונה של הילד הארי פוטר בבית הספר לקוסמים. עד יום הולדת 11 הוא לא ידע שהוא קוסם, ומאותו הרגע כל חייו השתנו. הוא פוגש חברים חדשים, לומד איך לבצע קסמים ויוצא להרפתקאות גדולות מהחיים שכל ילד היה רוצה לחוות.

הספר הראשון הוא אופטימי ומחמם לב ורבים מעידים על כך שבלעדיו הם לא היו בכלל מתחילים לקרוא ספרים. אז אם אתם רוצים להכניס את הילד לעולם הקריאה- זה יכול להיות צעד ראשון מצוין!

ספרים לילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *