משחקי קופסא הם חלק בלתי נפרד מחדרי המשחקים של ילדים ברחבי העולם ובישראל בפרט. שכן, אלה מקנים לילדים כלים חיוניים לחיים שבאים לידי ביטוי תוך הנאה מתמדת. המדריך הנוכחי יצא לבדוק מהם 3 משחקי הקופסא שיאפשרו לילדיכם להתפתח, ללמוד וכמובן – ליהנות. הישארו כאן ותבדקו אם יש לכם את המשחקים הללו או שמא, תצטרכו להשלים אותם.

 

מונופול

סביר להניח שציפיתם לקרוא כאן על מונופול, המשחק הקלאסי שמאפשר להורים לקבל זמן איכות עם ילדיהם (מתאים לגיל 6 ומעלה). היתרונות הבולטים ביותר שבאים לידי ביטוי בקרב המשתתפים הם שיפור תהליכי החשיבה וחידוד ההבנה הכלכלית של השחקנים הצעירים. לא נרחיב במילים נוספות אודותיו, פשוט כי אנו סבורים שיש לכם את המשחק המדובר בבית. אם אנו טועים, כדאי שתדעו – זה הזמן להכניס אותו לחדר המשחקים.

מונופול

משחק החרוזים

הוא נוכח בכל גן ילדים בישראל וההמלצה היא לשחק בו מגיל 6 ומעלה, אבל יש לא מעט מבוגרים שבוחרים ליצור בו כתרפיה. מדובר כמובן במשחק החרוזים המוכר שמאפשר לכל אחד ליצור את הצורה האהובה עליו. המשחק מגיע עם חוברת השראה שמציגה בפני המשתתפים את אפשרויות ההרכבה השונות, למשל:

  • בית
  • פרח
  • אוטו
  • רכבת ועוד

מי שמכירים במשחק זה יודעים שהוא מאפשר לפתח את המוטוריקה העדינה. מומלץ לילדים בגילאי גן חובה לשחק בו, כדי להכין את האצבעות לקראת השימוש בעפרונות וכלי כתיבה שונים. אם טרם השגתם את המשחק האהוב, כדאי שתבדקו אם הוא קיים במלאי של משחקי קופסא מבית ילדודס. שכן, הוא נחטף ממדפי החנויות ולעיתים יש חוסרים שלו.

 

פאזל

מי שמכירים את התפתחות הילדים מקרוב, ימליצו לכם להחזיק בכמה קופסאות פאזלים מסוגים שונים. שכן, הפאזל מקנה מיומנויות חיוניות שנוגעות לתחומים שונים, למשל:

  • משפר את יכולת הריכוז
  • מביא לתיאום עין – יד
  • משפר את ההערכה העצמית
  • משפר את הזיכרון
  • מביא לתפיסה מרחבית ועוד

פאזל

כך תבחרו את המשחק המתאים ביותר לילדים שלכם

המדריך צפוי להסתיים בקרוב, וזו ההזדמנות שלנו לעצור לרגע את הצגת משחקי הקופסא ולציין בפניכם את הדרך שתוביל אתכם לבחירת המשחק שמתאים לילדים שלכם מכל הבחינות. נאמר כי מומחים ממליצים שלא לבחור משחקים לפי טווח הגילאים המוצע על גבי הקופסא. הסיבה לכך נובעת מהתפתחות שונה של כל ילד.

לכן, יש לבדוק תחילה את הרמה ההתפתחותית שלו ורק לאחר מכן, לבדוק איזה משחק מתאים לו. שימו לב שבחירת משחק שייתפס בעיניו כמורכב, עלולה לגרום לתחושת תסכול שראוי להימנע ממנה.

 

לסיום

עד כאן המדריך שריכז את 3 משחקי הקופסא שחייבים להיות בכל בית בישראל. כעת אתם מכירים בהם מקרוב, כך שנותר לכם רק לבדוק אילו מהם חסרים לכם ולהוסיף אותם לחדר המשחקים.

משחקי לוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *