5 עבירות מיסים שבהן תצטרכו עורך דין

מס הכנסה ומע"מ הם גופים שלא כדאי להסתבך איתם. גופים אלו מגלים אפס סובלנות כשמדובר בעבירות מיסים הגוררות אחריהן קנסות, הוצאה לפועל ואף מאסר. המאמר יפרט 5 עבירות מיסים שבהן תצטרכו עורך דין.

 

1 – העלמת חשבוניות וקבלות מס

בין אם מדובר על עוסק מורשה ובין אם על עוסק פטור יש לשלם מדי חודש או חודשיים מקדמות ולהגיש את הדו"ח השנתי לשנת המס בצורה מסודרת עם כל החשבוניות והקבלות. החשבוניות מהוות הוכחה לביצוע עסקאות ולפיקוח על תשלום המס הקבוע בחוק. אדם המעלים חשבוניות או מקבל כספים ללא דיווח עובר עבירת מס.

כשמדובר על סכומים גדולים העונש לא יהיה רק קנס כספי כבד, אלא אף מאסר בפועל. לפיכך, יש להסתייע בעורך דין המתמחה בתחום במידה ומוזמנים לחקירה ברשות המיסים. למידע נוסף הקליקו כאן.

 

2 – העלמת דו"חות מע"מ

בדומה להגשת חשבוניות ודו"חות למס הכנסה, עוסקים מורשים מחויבים לשלם מע"מ. אי הגשה של דו"חות מע"מ יכולה להוביל לקנסות גבוהים ולמאסר בפועל. לצערנו מדובר על עבירה נפוצה במיוחד בקרב מי שנקלע למצב כלכלי רעוע. יחד עם זאת, התסבוכת יכולה להוביל למצב כלכלי גרוע יותר ולפגיעה בשמו של העסק או העוסק המורשה.

 

3 – הגשת חשבוניות פיקטיביות

ישנן הוצאות שיכולות להפחית את תשלום המס מאחר והן מוכרות במס. לכן, אנשים שונים מנפחים את החשבוניות הללו ואף מעלימים הכנסות. ישנם המוסרים גם חשבוניות שהתקבלו על ידי אדם שלא ביצע את העבודה בפועל. כל אלו הם אירועים פיקטיביים שעלולים לעלות ביוקר במידה ונתפסים. מדובר על מאסר בפועל, קנסות גבוהים ומאסר מותנה.

 

4 – הסתרת נכסים והכנסות מחוץ למדינה

אנשים רבים רוכשים נכסים לצורך השקעה מעבר לים או מקבלים כספים מעבודה שהתבצעה בחו"ל. ישנם גם כאלו שיש להם חשבונות המנוהלים בבנקים מעבר לים. על כל אלו יש לדווח בהצהרת הון. עבירה של אי דיווח על הכנסות בחו"ל יכולה לגרור קנסות ומאסר בפועל.

לפיכך, המדינה נקטה ביוזמה של גילוי מרצון. מדובר על טווח בזמן בו ניתן לדווח על הכנסות בחו"ל ותשלום החובות שהצטברו ברשויות המס מבלי להיענש.

 

5 – מסמכי תאגיד כוזבים

בין אם מדובר בעמותות ובין אם בחברות או בתאגידים, רישום כוזב הנעשה על מנת להלבין כספים, לקבל דבר מה במרמה, לקבל שוחד, למעול או להטות מכרזים ומנויים יביא לעונשים חמורים מבחינת החוק. זוהי לא רק הטעייה כוזבת, אלא עבירה של גניבה והתחמקות מתשלום מיסים ולכן העבירה חמורה.

כל העבירות הללו מחייבות יצירת קשר עם עורך דין מהרגע שמוזמנים לחקירה תחת אזהרה או מקבלים זימון לרשויות המס. אל תתמודדו עם הדברים לבד כי התוצאה יכולה רק להחמיר. לסיכום, בחרו בעורך דין בעל ניסיון שיעניק לכם ייעוץ וליווי מקצועי.

עבירות מס

 

 

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חדר רחצה
כללי
איך לבחור את המקלחון המתאים לבית שלך

שיפוץ חדר האמבטיה כולל לעיתים קרובות החלפה של מקלחון, שלא לדבר על בניית בית חדש. אבל רגע לפני שהולכים לחנות להזמין מקלחון חדש, מה חשוב לדעת, כדי להבטיח שהמקלחון יהיה

איש מקצוע
הובלות
מעבר דירה לאחר החתונה

כמה זמן חיכיתם לרגע הזה. שניכם, לבושים במיטב הבגדים, עומדים סוף סוף מתחת לחופה. הרגע הזה, שמגיע אחרי החינה, מסיבת הרווקות ומסיבת הרווקים, מביא איתו התחלה של תקופה חדשה, תקופה

מים זורים
תיקון והחלפות
שחרור סתימות ביוב איך כמה למה

לסתימות ביוב יש השפעה ישירה על איכות החיים שלנו. מערכת הביוב מאפשרת לנו שגרת חיים תקינה, ולעתים- רק כשמתעוררת שם בעיה, לפתע אנו מבינים זאת. ישנן סתימות ביוב ביתיות שלרוב