נכות בשל תאונת עבודה

בטוח שמעתם על אחוזי נכות, תו נכה וכרטיס פטור מתור. כל אלו, מותנים בקבלת הכרה בנכות מהביטוח הלאומי. גם אם מדובר בנכות מתאונת עבודה, גם אם מדובר בנכות מאירוע רפואי או מכול סיבה שהיא, באם אתם חווים מורכבות וקושי לנהל את שגרת היום יום שלכם כפי שניהלתם לפני, או יתרה מכך, לא יכולים להמשיך לעבוד בעבודה בה עבדתם, אתם חייבים לתבוע לקבלת הכרה מהביטוח לאומי בכך.

 

תאונת עבודה

תאונת עבודה היא תאונה אשר התרחשה במהלך שעובד היה בעבדותו, או לחילופין גם כאשר היה בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה, לדוגמא תאונת דרכים. תאונת עבודה מכוסה מבחינה ביטוחית על ידי הביטוח הלאומי אשר מבטח כול עובד במסגרת עבודתו, אך אין ספק שגם למעסיק יש אחריות על מקרים של תאונות עבודה אשר התרחשו אצלו בעסק לעובדים שלו.

 

הכרה בנכות מהביטוח הלאומי

האם תאונת העבודה הותירה אצלכם נכות, מדובר בנכות מתאונת עבודה והיא מקבלת מעמד והתייחסות שונה מצד הביטוח הלאומי בכול הקשור לקצבאות ולסיוע עקב מה שאירע. הליך ההכרה מתחיל בהגשת תביעה אשר מפרטת את מה שקרה אך גם מצורפים אליה מסמכים ותיעודים רפואיים שתומכים בטענה של התובע. כמו כן, הביטוח הלאומי יכול להחליט לזמן לועדה רפואית על מנת לבחון יותר לעומק את המצב הרפואי שתואר.

 

קצבת נכות

לאחר שהביטוח הלאומי מכיר בנכות הוא מזכה באחוזי נכות. שיעורם של אחוזי הנכות נקבע על פי חומרת המצב של התובע בהתאם למפורט בספר הנכויות של הביטוח הלאומי כך שככול שהמצב חמור יותר כמובן שיקבל התובע שיעור גבוה יותר של אחוזי נכות אשר נעים מ-0 ל-100. בהתאם לשיעור שנקבע, מותאמת קצבת נכות כך שבהתאמה ככול שהשיעור גבוה יותר כך גם ערך הקצבה החודשית שמוענקת.

 

תביעת נכות בשל תאונת עבודה

עורך דין מנוסה ומקצועי אשר מתמחה בתחום של תאונות עבודה ימליץ לכם לא רק לפנות לנתיב של תביעה לקבלת נכות, אלא גם לקבל הכרה כנפגעי תאונת עבודה אשר עשויים לזכות אתכם בקצבה נוספת או לפחות בפיצוי נוסף. על מנת לקבל זאת, יש להוכיח כי התאונה אשר הייתה תאונת עבודה מה שלא תמיד כול כך פשוט ולכן תרצו איש מקצוע שיהיה לצדכם וינחה אתכם כיצד לפעול.

באם נותרה לכם נכות לאחר שחוויתם תאונת עבודה, מגיע לכם פיצוי אשר יכול להיות מענק חד פעמי או אפילו קצבה חודשית. אך על מנת לקבל זאת, עליכם לקבל תחילה הכרה בנכות בשל תאונת עבודה על ידי הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי אשר קובע הכרה בנכות ושיעור אחוזי נכות מתאים לחומרת ולסוג המשב כך שלבסוף יותאם גם הסיוע על פי נהלי המוסד לביטוח לאומי.

נכות עקב תאונת עבודה

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
יהלום
תכשיטים וטיפים
יהלומי מעבדה: יותר גדול, יותר קראט, חצי מחיר!

קשה להתווכח עם העובדה, שיהלום הוא סמל סטטוס. נשים וגברים חובבי תכשיטים ואופנה, לעד יחשיבו את היהלום ככוכב התכשיט, נקודה מנצנצת ומרשימה שמותירה רושם על כל הסביבה. לא בכדי, טבעות

כללי
טיפים לבחירת בית דפוס מהיר ואיכותי

כשאנו מחפשים בית דפוס, אנו מעוניינים לקבל את השירות המהיר ביותר, אך גם לוודא שהמוצר יהיה ברמת גימור סבירה ככל הניתן. חיפוש של בתי דפוס עשוי להניב לנו עשרות תוצאות

מדור עסקים
מה הקשר בין הדפסת מדבקות לקאפה?

הדפסת מדבקות על גבי קאפה מאפשרת לכל בית עסק לפרסם את העסק שלו לקהל הרחב, באיכות טובה יותר מאי פעם. הדפסת מדבקות על גבי קאפה – כיצד זה מתבצע? עולם

חתימה על חוזה
ביטוחים
למה חשוב לרכוש ביטוח דירה

דירת המגורים היא אחד המקומות הפגיעים ביותר לנזק. בקירותיה עוברים צינורות חשמל ומים, והיא מלאה בחומרים דליקים. בדירות רבות עם ילדים גם הם עלולים לגרום לנזקים שונים. כאשר רוכשים דירה,