איך הקורונה השפיעה על מיקור החוץ?

מיקור החוץ הוא כלי חשוב ויעיל ביצירת פרויקטים איכותיים אשר מושקעים ומובלים מקצועית בכל תחומי הפרויקט ולא רק בתחום בו החברה עוסקת. האם גם תחום זה הושפע מהקורונה? אם כן, איך?

 

תקופת הקורונה תיזכר עוד רבות לכולנו והדיה מכים גלים כמעט בכל תחום בחיינו מתחום החינוך והחברה ועד לתחום הכלכלה והנדל"ן. בגלל שמדובר בתופעה עולמית אשר תקפה ממש את כל המדינות, הרבה דברים בינלאומיים נפגעו כמו מיקור חוץ בחול ותיירות בין מדינות. בעצם כמעט אין תחם בחיינו שלא נפגע בעקבות הקורונה וכנראה היא תתיר את חותמה לעוד הרבה זמן.

 

עצמאות מלאה

כל חברה בנויה על בסיס מבנה היררכי ובראשה מנהל החברה. מתחת למנהל ישנן מעין מחלקות או גופים אשר לכל אחד תפקיד במארג החברה כך שכל עובד מתעסק במשהו ספציפי. בגלל שעל כל היבט או סקטור יש עובד, מנהל או שניהם דברים לא נופלים והחברה יכולה להתנהל כגוף עצמאי לכל דבר.

 

מיקור חוץ

התנהלות של מיקור חוץ היא פחות או יותר ההפך מחברה עצמאית לגמרי. כאשר מנהל החברה או גורם בחברה מבין כי עדיף לשכור שירותים של חברה אחרת לפרויקט מסוים עצם שכירת החברה נקרא מיקור חוץ. בעצם החברה השוכרת מחליטה באיזה תחום, עבודה או סוג מקצוע היא צריכה עזרה מבחוץ ומעבירה אליה את העבודה. העובדים שמבצעים את העבודה הם אינם חלק מהחברה אך עובדים בשבילה על מנת לקדם את מה שהחברה מפתחת.

 

בידוד וניתוק

במהלך הקורונה עסקים רבים עברו לעבור מהבית או לחילופין בקפסולות מסודרות כך שנשמרת כמה שיותר ההפרדה בין עובדים אשר לא צריכים להתראות. הצורך ביצירת וביסוס מקום עבודה קבוע בתקופת קורונה הטיל צל והקשה על שיתופי פעולה בין חברות כך שהובילו להסתגרות של חברות בתוך עצמן וחיפוש עצמאות מקסימלית.

 

מיקור חוץ בחול

חברות אשר עברו לעבוד מהבית בצורה מלאה יכלו גם להתחבר ולהחיל בצורה טובה מיקור חוץ אינטרנטי, כך שהעובדים בין שתי החברות לא נפגשים אך כן משתפים פעולה ביניהם ובין העובדים שלהם. בעיה שהתעוררה היא בהקשר מיקור חוץ בחול, כלומר שימוש בחברה זרה לצורך פרויקט או תהליך בחברה הישראלית ולהיפך – חברה אשר מתמחה במשהו ונשכרת על ידי חברה זרה לבצע את הפעולה והעבודה כפי שנדרש ממנה.

 

הקורונה סגרה את המעבר בין מדינות כך שהקשתה על יצירת קשרים למסחר וגם לעבודה משותפת בינלאומית. מעבר לכך שמדינות רבות, ובהתאם גם עסקים רבים, שקעו במעין חושך כלכלי כך שאין הלימה בין הרצון לשכור מיקור חוץ לבין התקציב השני של אחרי הקורונה. חשוב לזכור כי הקורונה יצאה ריחוק חברתי גדול בין ישראלים לישראלים ובהחלט גם בין ישראלים לתושבי מדינות זרות.

 

מיקור החוץ

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בלונים עפים באוויר
מסיבות ואירועים
טיפים ורעיונות ליום הולדת לילדים

הופ-הופ, איך כבר עברה השנה והילד גדל, אולי אפילו נהיה דעתן קטן שמחלק לכם הוראות לגבי הפקת יום ההולדת שלו, או שלה. בין אם הילד הוא בוס קטן או פחות,

ספריי לריסוס
עוד מידע
ריסוס נגד ג'וקים- יצאנו לבדוק את יעילותו

ג'וקים הם מזיקים מטרידים מאוד, ולמרבה הצער גם נפוצים במיוחד. מעטים הבתים בהם לא ביקר ג'וק מעולם, ובהתאמה גם האנשים שנתקלו בג'וק ולא נבעתו מגועל וסלידה. הג'וק נמשך לחום וללחות,

סלון
מדור לייף סטייל
איך מעצבים את הסלון בתקציב נמוך

אם אתם מעוניינים לעצב את סלון הבית בתקציבים נמוכים, בהחלט אפשר לעשות זאת באמצעות מספר פריטי עיצוב שונים. יחד עם פריטי עיצוב לדירה, אפשר גם לשקול לשפץ את הדירה באמצעות

בית ספר למשחק ראשית
מדור לימודים
בית ספר למשחק שאסור לפספס

קיימים היום בשוק עשרות בתי ספר למשחק. איך נדע איזה בית ספר אסור לנו לפספס? משחק – למידה רק באופן מקצועי חיידק הבמה טמון אצל רבים מאתנו, והכישרון חבוי אצל