נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

ביר סוויר – המקום הכי קרוב שמרגיש הכי רחוק

מטייל

ביר סוויר הוא רצועת חוף הנמצאת פחות מחצי שעה נסיעה מהגבול. זהו למעשה אזור החופים הפתוח הראשון אחרי טאבה הנמשך כ-10 קילומטרים בהם תוכלו למצוא קמפים רבים עם חושות מהבסיסיות ביותר ועד חדרים עם מזגן, וגם חופים בודדים וריקים. בביר סוויר בארות מים מתוקים רבים ועל כן הנוף באזור הוא כשל נווה מדבר עם צמחייה כמו עצי דקל, עצי שיטה ועוד. ביר סוויר הוא מקום אהוב מאוד על רועי צאן בדואים אשר משתמשים במים המתוקים על מנת להשקות את העדרים שלהם. בצידו המערבי של הכביש תוכלו למצוא צוקים מרהיבים מאבני חול, חוואר וגיר בצבעים הנעים מלבן עד אדום כהה, חום וסגלגל.

 

החופים של ביר סוויר

כל רצועת החוף היא חולית וניתן ללכת בה יחפים והמים בקרבת החוף מאוד רדודים. בשל מזג האוויר בסיני ניתן לבקר בחופי ביר סוויר כמעט לאורך כל השנה. רוב החושות בביר סוויר הן די בסיסיות ומתחם השירותים והמקלחת שלהם משותף, אך אם בכל זאת נסעתם בחורף שבו קר יותר בלילה, תוכלו למצוא שם גם חדרים נוחים עם מזגן ושירותים ומקלחת פרטיים. רוב החושות ממש צמודות לחוף, ובינן תוכלו למצוא ארישות נוחות עם מרבדי סיני, כריות רבות וערסלים, בהם תוכלו לרבוץ בשעות היום ולהנות מהשקט והרוגע של סיני.

קהל המבקרים של ביר סוויר הוא בעיקר תיירות מישראל, מגיעים לשם צעירים רבים ותוכלו למצוא קמפים על טהרת המסיבות, כמו למשל חשמליקו סיני שמתקיים בכל שנה, אך כיוון שרצועת החוף של ביר סוויר ארוכה מאוד תוכלו גם להנות כמשפחות עם ילדים משקט מופתי בקמפים אחרים. הווייפיי בביר סוויר הוא מאוד בסיסי ולא תמיד עובד, לכן אין טעם להתעצבן, עדיף להתנתק מהסלולרי ולשבת אל מול הים, אך מפאת הקרבה לישראל, קליטה של חברות סלולרי רבות מישראל מגיעה עד לשם, אך אין להסתמך על זה במאה אחוז. רוב הקמפים יציעו לכם מחירי הכל כלול של לינה+ שתי ארוחות, או לינה וארוחת בוקר בלבד, ובדרך כלל זהו דיל מאוד משתלם. קיר הריף בביר סוויר הוא במרחק כמה מטרים מהחוף ותוכלו לשנרקל בו כאוות נפשכם, אך אין מועדוני צלילה באזור.

 

מה עוד מוצאים בביר סוויר?

בשביל סידורים שונים כמו כספומט תצטרכו לסוע לטאבה (בין 10- 15 דקות נסיעה, תלוי באיזה קמפ אתם), לכן מומלץ להכין מראש את כל הכסף שתצטרכו. לא מקבלים אשראי באף קמפ.
בכל אחד מהקמפים תוכלו לארגן טיולי יום עם ג'יפ להרים שמסביב כמו סלע הכתובות, הקניון הלבן, ואדי ת'מילה ו-ואדי חוויט. מדי שקיעה יעברו על החוף בדואים עם גמלים אשר יציעו לכם טיולי שקיעה על גבי גמל.

בחלק מהקמפים תוכלו למצוא חנויות קטנות עם מזכרות מסיני, בגדים ונשנושים שונים, או שתוכלו לגשת עד לקצה מתחמי הקמפים ולאסוף מהחימר הטבעי שנמצא שם ולפסל בעצמכם מזכרת מסיני.
ביר סוויר הפכה למקום מאוד פופולרי בקרב התיירים הישראלים בשל קרבתה לגבול, תחושת הרוגע השוררת שם באופן קבוע והחול הזהוב והרך לאורך כל החוף (בניגוד להרבה רצועות חוף אחרות בהן יש חצץ וסלעים), ורבים מהחוזרים שוב ושוב לסיני עושים זאת לחופי ביר סוויר. נסו ותיהנו.

חוף ים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא מדור נופש
זירת פשע
מה ההבדל בין רצח להריגה?

מערכות המשפט במדינות שונות מתמודדות עם מגוון רחב של עבירות בתחום הפלילי, כשבראשן נמצאת עבירת הרצח ועבירת ההריגה. אמנם