שני יוצרים צעירים

שני יוצרים צעירים ב”להקת המחול הקיבוצית”

לקראת מופעי “הרמת מסך”, שיתקיימו במרכז סוזן דלל בחודש נובמבר, הוזמנו שני כוריאגרפים צעירים, עמנואל גת וניב שיינפלד, לעבוד עם רקדני הקיבוצית.
מאת גיורא מנור

שני היוצרים הצעירים התגוררו כחודש ימים בגעתון, והרקדנים עמדו לרשותם שעות רבות – לוקסוס שלא זוכים בו לעיתים קרובות, כפי שהם ציינו בסיפוק. הודות לכך, התאפשרה להם עבודה אינטנסיבית במיוחד שהניבה תוצאות מצוינות.
כל עבודה מבוצעת על ידי צוות אחר, מה שאיפשר עוד יותר את ‘חופש העבודה’ שניתן לכוריאוגרפים הצעירים.

 

כנראה, אופן כזה של עבודה מרוכזת הוא שעזר לשני היוצרים הללו להכין מופעים שניכר בכל אחד מהם עושר בתנועה. המחולות שונים מאוד זה מזה אך מעניין לציין שהם גם מאוד אחרים ממה שהם הציגו בעבר.

ניב שינפלד הכין ריקוד ושמו “שפיץ – הזיה של חיזר”. הדמות המרכזית (אותה רוקד רן בן-דרור) דווקא לא כל כך מעולם אחר. הוא לבוש חליפה משובצת, מבד זהה לריבוע גדול שברקע. פס-הקול, הוא כמו תמיד בזמן האחרון, מאת המלחין הפורה קולאז’ ואת התלבושות עיצבה אפרת רודד. המחול של עמנואל גת, “שנה טובה”, מבוסס על רעיון של אישתו יפעת גת, שגם
יצרה תלבושות דמיונות צבעוניות מאוד. כותרת המישנה היא: “שבעה סיפורים ועמידת ראש אחת” . אני מניח, שהשנה הטובה היא השנה הלא כל כך טובה שנפתחה זה עתה, בלשון סרקסטית . במחול עצמו לא עוסקים באנתיפאדה וגם אין בו
יריות, אבל העומדים בו על הראש – הוא אולי לא רק יאצק פרז’בילוביץ, רקדנה הותיק של הלהקה הקיבוצית – אלא אנחנו, תושביה המצוברחים של המדינה� המחולות מלהיבים, מלאי תנופה ואורכו של כל אחד מהם כ- 25 דקות. “שפיץ – הזיה של חיזר” ו”שנה טובה” יתקיימו במסגרת “הרמת מסך” ב- 18, 15 וב- 24 בנובמבר.